Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

55 lecie „nowej szkoły” w Lubatowej

55 lecie „nowej szkoły” w Lubatowej
55 lecie „nowej szkoły” w Lubatowej

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina…”

W sobotę 24 września 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej odbyły się uroczystości jubileuszowe upamiętniające 55-lecie oddania do użytku budynku nowej szkoły. Obecnością swoją zaszczycili nas znamienici goście: władze samorządowe Gminy Iwonicz Zdrój z burmistrzem panem Witoldem Kocajem na czele, przewodniczącym Rady Gminy panem Józefem Sowińskim, przewodniczącym Komisji Oświaty panem Marcinem Zającem, kierownikiem Delegatury Kuratorium Oświaty w Krośnie panią Lucyną Opoń. Nie zabrakło przedstawicieli związków zawodowych, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, księży oraz organizacji i stowarzyszeń. Jubileusz zgromadził byłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników, absolwentów i mieszkańców.

Początek wspólnego świętowania miał miejsce w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Podczas mszy świętej homilię wygłosił ksiądz Piotr Pernal – absolwent szkoły. Oficjalnym uroczystościom przewodniczył dyrektor szkoły pan Jerzy Staroń.

Podczas tej niezwykłej uroczystości mieliśmy okazję poznać dzieje i historię naszej szkoły. Oprawę artystyczną wraz z uczniami przygotowali nauczyciele: pani Justyna Litwin, Dorota Nycz, Anna Ryglewicz, Grażyna Matusik oraz pan Jerzy Adamik. Piękne występy dzieci przyczyniły się do głębokich przeżyć i refleksji, a wspomnienie minionych chwil dzięki archiwalnym fotografiom u wielu obecnych wywołały wzruszenie i łzy. Niespodzianką dla wszystkich był tort, przygotowany przez Piotra Wołtosza – absolwenta naszej szkoły. Uczestnicy mogli wpisać się do Pamiątkowej Księgi. Zakończenie uroczystości miało miejsce w Domu Ludowym, gdzie nastąpiła prezentacja III Księgi Jubileuszowej Wsi Lubatowa.

W przygotowanie tego przedsięwzięcia zaangażowało się wiele osób. Słowa szczególnego uznania, za okazane wsparcie finansowe kierujemy do Pana Witolda Kocaja – Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój. Rodzicom składamy wyrazy wdzięczności za przygotowanie poczęstunku. Wyjątkowa atmosfera tego dnia z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

w Lubatowej