Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rajd pieszy Ustrzyki Górne – Tarnica – Wołosate

Rajd pieszy Ustrzyki Górne – Tarnica – Wołosate
Rajd pieszy Ustrzyki Górne – Tarnica – Wołosate

23 września 2016 r. grupa 16 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce pod opieką p. Tomasza Gorczycy i p. Krzysztofa Sucha wzięła udział w rajdzie pieszym Ustrzyki Górne – Tarnica – Wołosate.
Wyruszyliśmy z Lubatówki o godz. 6 rano, by dwie godziny później dotrzeć do Ustrzyk Górnych. Stamtąd czerwonym szlakiem udaliśmy się w kierunku Tarnicy. Bieszczady przywitały nas deszczem i mgłą, jednak po krótkim postoju na śniadanie mogliśmy kontynuować wędrówkę. Dotarliśmy na Szeroki Wierch, pogoda poprawiła się i mogliśmy podziwiać niesamowite widoki na Tarnicę, Krzemień, Halicz czy obie Połoniny. W tym miejscu Bieszczady ukazały swoje piękno. Po krótkiej przerwie zaczęliśmy wspinaczkę na najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Tarnicę 1346 m n.p.m. Po kilkunastominutowym odpoczynku na szczycie zeszliśmy do Wołosatego, skąd zmęczeni, ale zadowoleni, wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój – Panu Witoldowi Kocajowi za wsparcie finansowe.