Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Narodowe czytanie w ZSGH

Narodowe czytanie w ZSGH
Narodowe czytanie w ZSGH

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju włączył się w 5. Edycję Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. W tym roku wspólnie nauczyciele i uczniowie spotkali się z wybitną polską powieścią „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, która w sposób szczególny nakreśla triumf odwagi, zwycięstwo prawdy i miłości oraz ukazuje historię naszej wiary. Organizatorzy przedsięwzięcia: Szkolne Centrum Edukacyjne i Samorząd Uczniowski zamienili bibliotekę szkolną w starożytny Rzym, w którym nie mogło zabraknąć Nerona, Winicjusza, Ligii i pięknych Rzymianek.

Narodowe Czytanie w Gastronomiku zostało zainaugurowane listem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w którym pisze:

„…Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” . Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą…”

Następnie uczennice przedstawiły prezentację multimedialną poświęconą pierwszemu polskiemu  nobliście w dziedzinie literatury.

Jako pierwsza czytająca zaprezentowała się Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, którą mogliśmy podziwiać na szklanym ekranie. Następnie przygotowany fragment odczytali nauczyciele i uczniowie, zachwycając wszystkich swoją dykcją i własną interpretacją utworu.

Powieść Henryka Sienkiewicza, 13 września 2016 r. była głównym bohaterem w naszej szkole i należy zaznaczyć, że została przyjęta przez młodzież w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem, co zaowocowało dużą ilością wy pożyczeń po zakończonej uroczystości. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z tym prawdziwie wielkim, nieprzemijającym dziełem.

 

ZSGH w Iwoniczu-Zdroju