Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Trzy medale młodych biathlonistów w Kasinie Wielkiej

Trzy medale młodych biathlonistów w Kasinie Wielkiej
Trzy medale młodych biathlonistów w Kasinie Wielkiej

9 września 2016 roku w Kasinie Wielkiej rozegrane zostały zawody w biathlonie letnim z cyklu „I Ty możesz zostać biathlonistą”.

Jak co roku w zmaganiach brała udział reprezentacja UKS „Partyzant” Lubatowa. Na trasach biathlonowych rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: roczniki 2003-2005, 2006-2007 i 2008-2009. W najmłodszej kategorii po brązowy medal sięgnął Kacper Zając, tracąc do drugiego miejsca zaledwie sekundę. Tego samego koloru krążek w kategorii klas III-IV wywalczyła Oliwia Turek, Zuzanna Zając była czwarta, a Bartłomiej Niziołek dziewiąty. Znakomitym występem w najstarszej kategorii wiekowej  popisała się Julia Murdzek, która po bezbłędnym strzelaniu zdobyła złoty medal. Tuż za podium na czwartym miejscu zmagania zakończyła Kamila Kania a Zuzanna Miszczak była piąta. Wśród chłopców na ósmym miejscu sklasyfikowany został Kamil Zygmunt. Podsumowując zmagania młodych biathlonistów warto wspomnieć, że na starcie tych zawodów stanęło blisko 250 zawodników.