Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Dokarmianie dzikich zwierząt

W ostatnim czasie do Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju wpływa wiele zgłoszeń odnośnie dzikich zwierząt (przede wszystkim lisów) coraz śmielej podchodzących do gospodarstw domowych i niewykazujących żadnego strachu przed człowiekiem.

Przypominamy, że takie zachowanie w dużej mierze jest spowodowane bezmyślnym dokarmianiem zwierząt i niefrasobliwym rozrzucaniem resztek jedzenia przez ludzi. Ułatwiony dostęp do pożywienia sprawia, że drapieżniki przestają go szukać w lesie i coraz trudniej je przeganiać sprzed prywatnych posesji. W związku z tym bardzo prosimy o zaprzestanie dokarmiania dzikich zwierząt i o staranne zabezpieczanie pojemników na śmieci oraz odpadów przygotowanych do wywozu.

W przypadku braku efektów tych działań prewencyjnych planuje się, we współpracy z kołem łowieckim, odławianie lisów i wypuszczanie ich w terenach znacznie oddalonych od siedzib ludzkich