Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Koncert finałowy inscenizowany – 19 lipca br. godz. 19.00

Koncert finałowy inscenizowany – 19 lipca br. godz. 19.00
Koncert finałowy inscenizowany – 19 lipca br. godz. 19.00

W Iwoniczu-Zdroju od 10 lipca trwa Kurs Wokalistyki Operowej, w którym uczestniczy 45 studentów i uczniów średnich szkół muzycznych. Wśród uczestników są studenci ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Chin, Rosji i Czech oraz z całej Polski.

W czasie trwania kursu uczestnicy dali już 5 koncertów dla mieszkańców i gości Iwonicza-Zdroju, zawsze przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej w Domu Zdrojowym lub w kościele parafialnym w Iwoniczu-Zdroju. Widzowie mieli okazję wysłuchać arii, piosenek i pieśni z katalogu muzyki polskiej i klasycznej, utworów sakralnych oraz lżejszej muzy w koncercie promenadowym. Zagraniczni uczestnicy wykonywali niektóre utwory w swoich językach narodowych. Wszyscy uczestnicy prezentują bardzo wysoki poziom wokalny.

W dniu dzisiejszym (19 lipca) w pożegnalnym koncercie galowym, inscenizowanym, wystąpią wszyscy uczestnicy kursu. Program koncertu stanowi niespodziankę, którą obejrzą i wysłuchają ci goście, którzy o godzinie 19.00 zasiądą w fotelach iwonickiej sali koncertowej.

Na koncert zapraszają serdecznie: kierownik artystyczny kursu, tenor Opery Śląskiej prof. Feliks Widera, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów Śpiewu z Wrocławia oraz Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój.