Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Koncert promenadowy

Koncert promenadowy
Koncert promenadowy

W sobotę 16 lipca wspaniałe głosy uczestników Kursu Wokalistyki Operowej miały zabrzmieć na cały Iwonicz-Zdrój ze sceny na Placu Dietla. Niestety, zagrożenie opadami deszczu spowodowało, że koncert odbył się w sali koncertowej Domu Zdrojowego. Jak można było oczekiwać w sali zabrakło miejsc siedzących i widzowie, którzy przyszli nieco spóźnieni, musieli oglądać spektakl na stojąco.

Repertuar koncertu promenadowego, to najczęściej utwory „lżejsze”, często dowcipne, łatwo wpadające w ucho. Tak było i tym razem, ale widzowie mieli rzadką okazję wysłuchać piosenek i pieśni w języku chińskim, japońskim, rosyjskim i angielskim wykonanych przez uczestników kursu pochodzących lub przybyłych na kurs z Chin, Japonii, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Stali widzowie mieli okazję poznać niektórych „poważnych” do tej pory wykonawców w zupełnie innych odsłonach, w scenach ruchowych, okraszonych dowcipem i humorystycznym wykonaniem.

Na pewno nikt nie żałuje czasu spędzonego na koncercie, a osoby wychodzące już umawiały się na kolejne dwa koncerty arii i pieśni w niedzielę oraz na koncert finałowy we wtorek. Żałować tylko należy, że w dotychczasowych czterech koncertach na palcach można było policzyć mieszkańców naszej Gminy. Trochę żal, bo młodzi, już pięknie śpiewający artyści i ich profesorowie oraz pianiści koncertują też dla nas, mieszkańców naszej uroczej Gminy.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki