Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Kolejne koncerty uczestników Kursu Wokalistyki Operowej

Kolejne koncerty uczestników Kursu Wokalistyki Operowej
Kolejne koncerty uczestników Kursu Wokalistyki Operowej

W dniach 13 i 14 lipca uczestnicy Kursu Wokalistyki Operowej zaprezentowali się mieszkańcom i gościom Gminy Iwonicz-Zdrój w dwóch, jakże różnych, odsłonach. W środę 13 lipca w wypełnionej do ostatniego miejsca sali koncertowej, melomani wysłuchali koncertu muzyki polskiej w wykonaniu 27 uczestników kursu. Utwory S. Moniuszki, S. Niewiadomskiego, M. Karłowicza i innych polskich kompozytorów jeszcze długo po zakończeniu koncertu pobrzmiewały w pamięci słuchaczy. Mimo, że dla niektórych młodych śpiewaków był to pierwszy w życiu występ przed licznie zgromadzoną publicznością, jak anonsował prowadzący koncert prof. Feliks Widera, kierownik artystyczny kursu, nikogo nie zjadła trema i pieśni były długo oklaskiwane przez zachwyconych widzów. W czwartek 14 lipca, po wieczornej Mszy św., kościół parafialny w Iwoniczu-Zdroju wypełnił się mocnymi głosami pięknie prezentujących się uczniów i studentów, którzy przedstawili swoje interpretacje muzyki sakralnej. Tym razem wysłuchaliśmy utworów J.S. Bacha, Al. Scarlattiego, G.Fr. Händla, W.A. Mozarta i innych wielkich kompozytorów. Późna pora i zupełnie inny niż poprzednio charakter koncertu spowodowały, że część słuchaczy nie dotrwała do końca repertuaru prezentowanego przez 30 wykonawców, natomiast najwięksi melomani podziękowali owacją na stojąco młodym artystom za wspaniałe wykonania.

Należy podkreślić olbrzymią rolę pedagogów i pianistów akompaniujących wykonawcom w świetnym przygotowaniu każdego koncertu.

Organizatorzy kursu zapraszają na kolejne koncerty. W sobotę 16 lipca o godz. 16.00 koncert promenadowy na Placu Dietla (w razie deszczu koncert odbędzie się w sali koncertowej w kinie), a w niedzielę 17 lipca o godz. 19.00 koncert arii i pieśni w sali koncertowej. We wtorek 19 lipca o godz. 19.00 w sali koncertowej odbędzie się koncert finałowy inscenizowany, stanowiący podsumowanie kursu.

Organizatorzy już zapraszają na kolejny kurs i olbrzymią dawkę dobrej muzyki i wspaniałych głosów w lipcu przyszłego roku.

Tekst i zdjęcia Marek Bliżycki