Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

50-LECIE SZKOŁY W LUBATÓWCE

50-LECIE SZKOŁY W LUBATÓWCE
50-LECIE  SZKOŁY  W  LUBATÓWCE

      12 czerwca 2016 roku był niezwykłym świętem nie tylko dla całej społeczności Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce, ale również dla wszystkich mieszkańców wsi. Tego dnia obchodziliśmy szczególny Jubileusz – 50-lecie istnienia naszej Szkoły, która jest jedną z „tysiąclatek”, czyli szkół powstałych na Tysiąclecie Państwa Polskiego.
     Obchody 50-lecia rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Lubatówce, którą odprawili Ks. Janusz Korzępa oraz Ks. Lesław Wacławik. Główne uroczystości odbyły się w sali Domu Ludowego. Zgromadzonych powitał Dyrektor ZSPiG Pan Adam Dołęgowski, który przedstawił historię szkolnictwa w Lubatówce. Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój – Pan Witold Kocaj wraz z małżonką – Absolwenci naszej szkoły; Zastępca Burmistrza – Pan Jacek Rygiel wraz z małżonką; byli Dyrektorzy: Pani Monika Krężałek, Pani Małgorzata Droganowska-Pojnar; Radny – Pan Piotr Knap z małżonką; Ksiądz Janusz Korzępa i Ksiądz Lesław Wacławik; Prezes OSP w Lubatówce – Pan Krzysztof Zima oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.
       Cieszy również fakt, iż nie zabrakło mieszkańców Lubatówki – Absolwentów „tysiąclatki”, którzy współtworzyli historię Szkoły.
     „Przeszłość trzeba kultywować, przyszłość należy tworzyć” to hasło przewodnie uroczystej akademii poświęconej historii naszej Szkoły od roku 1966 aż do czasów współczesnych. Zgromadzeni Goście mogli przenieść się w czasie i być świadkami budowania Szkoły, poczuć atmosferę pochodu pierwszomajowego czy przypomnieć sobie smutną rzeczywistość lat 80., wsłuchując się w słowa piosenki Krystyny Prońko „Psalm stojących w kolejce”. Uzupełnieniem treści były piosenki i wiersze, w tym wiele autorstwa uczniów naszej szkoły. Ogromne brawa zebrali uczniowie kl. II, którzy nie tylko przepięknie prezentowali się w strojach krakowskich, ale i z wielkim zaangażowaniem zatańczyli krakowiaka. Wiele emocji wzbudziła także prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia Grona Pedagogicznego oraz Absolwentów z lat 1966-2016, a dopełnienie całości stanowiła piękna dekoracja. Uroczystość poprowadzili i nad całością czuwali uczniowie gimnazjum: Kornelia Patla i Gabriel Patrylak.
       Na zakończenie Pan Burmistrz wyraził uznanie dla młodych wykonawców i życzył Szkole kolejnych nie 50, ale 150 lat.
        Dziękujemy wszystkim wykonawcom!

Uroczystość przygotowały: p. Anita Such, p. Renata Jakieła i p. Agnieszka Głowa przy współpracy p. Beaty Dębiec, p. Anny Deryniowskiej, p. Agnieszki Stanisz oraz p. Bogusława Trygara.