Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND

Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND
Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND

31 maja odbyła się wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND w Rabce-Zdroju. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. IV, V i VI SP.

Z Lubatówki wyjechaliśmy o 7:00, a o godzinie 10:30 byliśmy u celu naszej podróży. Do godziny 17-tej uczestnicy wycieczki mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji proponowanych przez ten rodzinny park rozrywki. Jest to idealne miejsce, gdzie można miło spędzić czas i dać upust dziecięcej energii.
Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Już na wejściu, na placu pod Basztami powitał nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. Magię tego miasteczka kreują ruchome figury, których jest obecnie 254, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur.
Drugą, niezwykle oryginalną atrakcją był Dom Rekordów i Osobliwości, który jest jedyną tego rodzaju placówką
w Polsce. Gromadzona jest tu dokumentacja związana z rekordami Polaków i osobliwościami w naszym kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową.
Największą popularnością cieszyły się jednak karuzele, pontony, statek piracki, autodrom, dom „postawiony na głowie” i pałac strachu, z których mogliśmy korzystać bez żadnych ograniczeń!
Pogoda dopisała, co było dodatkowym atutem naszej wycieczki. Wróciliśmy
o godz. 20:30 trochę senni, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Opiekunowie wycieczki: p. Agnieszka Głowa, p. Iwona Parylak, p. Monika Parylak.

Powiększ litery
Zmień kontrast