Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND

Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND
Wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND

31 maja odbyła się wycieczka do parku rozrywki RABKOLAND w Rabce-Zdroju. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. IV, V i VI SP.

Z Lubatówki wyjechaliśmy o 7:00, a o godzinie 10:30 byliśmy u celu naszej podróży. Do godziny 17-tej uczestnicy wycieczki mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji proponowanych przez ten rodzinny park rozrywki. Jest to idealne miejsce, gdzie można miło spędzić czas i dać upust dziecięcej energii.
Rabkoland to 16 ulic i 6 placów – dokładnie oznakowanych i podpisanych, niczym w prawdziwym mieście! Już na wejściu, na placu pod Basztami powitał nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. Magię tego miasteczka kreują ruchome figury, których jest obecnie 254, a część z nich tworzy Teatry Ruchomych Figur.
Drugą, niezwykle oryginalną atrakcją był Dom Rekordów i Osobliwości, który jest jedyną tego rodzaju placówką
w Polsce. Gromadzona jest tu dokumentacja związana z rekordami Polaków i osobliwościami w naszym kraju. Jego gwiazdą jest kolekcja 192 rzeźb w jednej zapałce – ewenement na skalę światową.
Największą popularnością cieszyły się jednak karuzele, pontony, statek piracki, autodrom, dom „postawiony na głowie” i pałac strachu, z których mogliśmy korzystać bez żadnych ograniczeń!
Pogoda dopisała, co było dodatkowym atutem naszej wycieczki. Wróciliśmy
o godz. 20:30 trochę senni, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
Opiekunowie wycieczki: p. Agnieszka Głowa, p. Iwona Parylak, p. Monika Parylak.