Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

„Uczymy się i wypoczywamy w Beskidzie Sądeckim” klasy piąte z SP w Iwoniczu na „zielonej szkole”

„Uczymy się i wypoczywamy w Beskidzie Sądeckim” klasy piąte z SP w Iwoniczu na „zielonej szkole”
„Uczymy się i wypoczywamy w Beskidzie Sądeckim” klasy piąte z SP w Iwoniczu na „zielonej szkole”

 W dniach od 16 maja do 20 maja uczniowie klas Va i Vb wraz z opiekunami p. Ewą Rygiel, p.Ewą Penar, p.Alicją Jaracz oraz s.Danutą Benedyktą Pruś, przebywali na „zielonej szkole” w Krynicy – Zdrój. Cała grupa niezwykle serdecznie przyjęta została w pięknym ośrodku wypoczynkowym „Leśna Polana”.

Już pierwszego dnia w drodze do Krynicy zatrzymaliśmy się w Grybowie, gdzie zwiedziliśmy rekonstrukcję grodu warownego. Wizyta ta dostarczyła nam wielu niezapomnianych emocji i była wspaniałą lekcją historii. Każdy kolejny dzień dostarczał nowych pozytywnych wrażeń, nie tylko wzbogacał naszą wiedzę na temat Beskidu Sądeckiego i uwrażliwiał na jego piękno, ale również uczył nas podstawowych zasad kulturalnego zachowania i współpracy w grupie. Pomiędzy ciekawymi wycieczkami na Górę Parkową, Jaworzynę Krynicką oraz do Muszyny, mieliśmy też sporo czasu na naukę matematyki, języka polskiego i angielskiego.

W codziennych „spotkaniach z ciszą” relaksowaliśmy się wykonując prace plastyczne, słuchając pięknych bajek w wykonaniu właścicielki pensjonatu, korzystając z inhalacji w grocie solnej oraz spacerując po okolicy. Wieczorne „majówki” i kontemplacje z siostrą Benedyktą były niezwykłymi lekcjami religii i chwilami zadumy nad każdym mijającym dniem. Wieczorami był również czas na gry sportowe, zabawy towarzyskie i śpiew. Ostatni dzień pobytu był dniem pożegnania z Krynicą. Udaliśmy się na ostatni spacer po centrum miasta. Zrobiliśmy ostatnie upominkowe zakupy. Wysłaliśmy kartki pocztowe do rodziców i bardzo serdecznie podziękowaliśmy Pani Marii Grzesiakowskiej za gościnę i ogromne serce jakie okazała nam podczas naszego pobytu w Leśnej Polanie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeszcze Muzeum Pszczelarstwa w Kamiannej, aby wzbogacić wiedzę o życiu pszczół i posmakować pysznego miodu. Do Iwonicza wróciliśmy „zmęczeni” przygodą oraz pełni pozytywnych wrażeń i wspomnień.

Dziękujemy Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój Panu Witoldowi Kocajowi za wsparcie finansowe, które w znacznym stopniu umożliwiło nam organizację wielu dodatkowych atrakcji.

Dziękujemy również Dyrekcji SP Iwonicz oraz rodzicom uczniów klas piątych za pomoc w realizacji naszego projektu „Uczymy się i wypoczywamy w Beskidzie Sądeckim”.

Ewa Penar i Ewa Rygiel

Wychowawczynie klas V