Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Czysta Energia – dotacje dla mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój

Czysta Energia – dotacje dla mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój
Czysta Energia – dotacje dla mieszkańców Gminy Iwonicz-Zdrój

Kolektory słoneczne służące do podgrzewania wody użytkowej, instalacje paneli fotowoltaicznych pozwalające na produkcję energii elektrycznej, automatyczne kotły CO opalane biomasą oraz pompy ciepła – o dotacje do tych instalacji będą mogli starać się mieszkańcy Gminy Iwonicz-Zdrój.

Rozpoczęte zostały działania związane z pozyskaniem dotacji dla mieszkańców w ramach projektu parasolowego. Projekt parasolowy to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, w którym Beneficjent czyli Gmina Iwonicz-Zdrój w imieniu swoich mieszkańców wystąpi do Urzędu Marszałkowskiego o przyznanie dofinansowania na montaż Odnawialnych Źródeł Energii.

W związku z przystąpieniem Gminy Iwonicz-Zdrój do udziału w projekcie parasolowym konieczne będzie wypełnienie ankiety przez zainteresowane gospodarstwa domowe zlokalizowane na terenie gminy w celu przygotowania raportu dot. zainteresowania mieszkańców udziałem w projekcie.

Ankieta wkrótce będzie dostępna w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej gminy. Wypełnioną i podpisaną ankietę należy przekazać do Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju (Biuro Obsługi Mieszkańca)

Ponadto odbędą się spotkania z mieszkańcami w celu przekazania szczegółowych informacji i założeń udziału w projekcie:

– Dla mieszkańców Lubatówki: – 15.06.2016 r w środę o godz. 16:30 w domu ludowym

– Dla mieszkańców Lubatowej:15.06.2016 r w środę o godz. 18:30 w domu ludowym

– Dla mieszkańców Iwonicza-Zdroju: – 23.06.2016 r w czwartek o godz. 16:30 w kinie „Wczasowicz”

– Dla mieszkańców Iwonicza: – 23.06.2016 r w czwartek o godz. 18:30 w domu ludowym

 

Przyjdź na spotkania informacyjne i dowiedz się, jak możesz zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w Twoim gospodarstwie domowym oraz jak zaoszczędzić ciepło i energię elektryczną! Co jest dla ciebie lepsze do ogrzewania ciepłej wody użytkowej? Kolektor słoneczny czy pompa ciepła? Na te i inne pytania udzielą odpowiedzi specjaliści z Instytutu Doradztwa Europejskiego- Innowacja s.c.

Serdecznie zapraszamy!