Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zielona Szkoła 2016 – Kołobrzeg

Zielona Szkoła 2016 – Kołobrzeg
Zielona Szkoła 2016 – Kołobrzeg

W dniach od 17 do 25 maja 2016 roku,  grupa 70 uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej wraz z opiekunami: p. Anną Szajną, p. Grażyną Matusik, p. Jolantą Ziębą, p. Jerzym Adamikiem oraz p. Marcinem Zającem przebywała w ośrodku wczasowo – wypoczynkowym „Podczele II” w Kołobrzegu podczas kolejnej edycji Zielonej Szkoły, co stało się już naszą tradycją.

            Program  był bardzo napięty i wypełniony różnorodnymi atrakcjami; był czas na naukę, zabawę oraz zwiedzanie ciekawych miejsc. Uczestnicy zobaczyli fascynujące jezioro Turkusowe, spacerowali po molo oraz mieli możliwość obejrzeć odciski dłoni słynnych gwiazd świata kultury na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Podziwiali nadmorski krajobraz z wysokości 68 m na latarni morskiej w Świnoujściu, przeszli próbę odwagi w Forcie Gerharda, odbyli po morzu rejs statkiem „Pirat” oraz przeprawili się promem z wyspy Wolin na wyspę Uznam. W Oceanarium  podziwiali żywe okazy ryb morskich i słodkowodnych oraz kolorowe ryby z raf koralowych, zaś w Planetarium  zobaczyli seans astronomiczny prezentujący ruchy gwiazd i innych ciał niebieskich po orbicie nieba. Wielu wrażeń dostarczyła uczniom wizyta w Gabinecie Figur Woskowych, w którym znajduje się ok. 100 figur przedstawiających naturalnej wielkości osoby znane z życia publicznego oraz z bajek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się muzeum 6D, gdzie uczniowie mogli wszystkimi zmysłami doświadczyć wspaniałych wrażeń. W muzeum tym przenieśli się w czasie do roku 1916 i poczuli się, jakby byli w centrum wydarzeń na nadbałtyckich plażach. Dużo uśmiechu i radości przysporzyło uczniom także wejście do Miasta Myszy, gdzie odkrywali fascynujący świat żywych myszek  przedstawiony w baśniowej scenerii. Zobaczyli m.in. myszki pracujące na farmie, wypoczywające na wakacjach, bawiące się w śniegu oraz podróżujące pociągiem.  Podczas Pirackiej Przygody wychowankowie SP w Lubatowej mieli okazję wykazać się siłą, sprytem i zręcznością. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom  pasowania na Wilczka Morskiego. Wiele czasu uczniowie spędzali na plaży, gdzie budowali zamki z piasku, grali w piłkę oraz brali udział w różnych konkurencjach sportowych.   Nie zabrakło również atrakcji na basenie oraz w Aqua Parku. Wieczory uatrakcyjniały im dyskoteki oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

            Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Był sposobnością do pogłębienia wiedzy o otaczającym świecie, do integracji zespołów klasowych oraz nawiązywania dobrych relacji koleżeńskich. Czas minął bardzo szybko, do domów wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

            W imieniu wszystkich uczniów składamy podziękowanie Panu Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój za pomoc finansową, dzięki której mogła się urzeczywistnić wspaniała przygoda w Kołobrzegu.