Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wyjątkowa uroczystość w Krakowie

Wyjątkowa uroczystość w Krakowie
Wyjątkowa uroczystość w Krakowie

W niedzielę 22 maja 2016 r. w kościele pw. św. Józefa w Krakowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji prof. Stanisława Jakubczyka – Honorowego Obywatela Gminy Iwonicz-Zdrój z okazji jego setnych urodzin. W tym niecodziennym wydarzeniu oprócz najbliższej rodziny uczestniczyli przyjaciele Jubilata, parafianie, a także liczna delegacja mieszkańców rodzinnej Lubatowej i Iwonicza-Zdroju. W gronie przybyłych nie zabrakło potomków przyjaciół i sąsiadów Jubilata z lat jego młodości, a także urodzonych  w Lubatowej księdza dra Janusza Podlaszczaka oraz zamieszkałego w Krakowie wybitnego pianisty i profesora, Honorowego Obywatela Gminy Iwonicz-Zdrój, pana Andrzeja Pikula.
W czasie uroczystości proboszcz parafii pw. św. Józefa uhonorował dostojnego Jubilata  pamiątkowym medalem ufundowanym przez Metropolitę Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza oraz medalem ufundowanym przez parafię. Z kolei reprezentująca Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju pani Danuta Borek wręczyła Dostojnemu Jubilatowi okolicznościowy grawerton.

Wymownym i symbolicznym gestem było ofiarowanie Jubilatowi bochenka chleba z napisem „200 LAT”, upieczonego specjalnie na tę okoliczność przez pracowników lubatowskiej piekarni oraz słoika miodu z lubatowskiej pasieki.

 Profesorowi Stanisławowi Jakubczykowi składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia
z okazji wspaniałego jubileuszu setnych urodzin.