Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu ponownie mistrzami województwa podkarpackiego!!!

Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu ponownie mistrzami województwa podkarpackiego!!!
Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu ponownie mistrzami województwa podkarpackiego!!!

Drużyna Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężyła w XX jubileuszowym Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W finale, który odbył się 14.05.2016 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu wzięło udział 14 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne województwa podkarpackiego. Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu – mistrza powiatu krośnieńskiego – prowadzili zdecydowanie po części pisemnej turnieju, obejmującej testy z przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań i historii polskiej motoryzacji. Nie oddali prowadzenia także po konkurencjach praktycznych: jazdy sprawnościowej motorowerem, jazdy sprawnościowej samochodem z talerzem Stewarta, obsługi technicznej pojazdu oraz przedmedycznej pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Ponadto w klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął uczeń iwonickiej szkoły Karol Urbański, a III miejsce jego szkolny kolega Patryk Zima. W drużynie wystąpił także Robert Zygmunt, który prowadził po części pisemnej, lecz pech w konkurencji jazdy motorowerem pozbawił go wysokiej lokaty. Cała trójka uczniów to tegoroczni absolwenci Technikum Pojazdów Samochodowych, mieszkańcy Lubatowej.

Na podkreślenie zasługuje też fakt, iż w ostatnich pięciu edycjach tego turnieju uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu czterokrotnie okazywali się najlepsi w województwie podkarpackim – w latach: 2012, 2013, 2014 i 2016. W 2015 roku zajęli II miejsce.

Osiągnięte wspaniałe sukcesy to wynik systematycznej, wytrwałej pracy uczniów oraz pasji i wiedzy ich opiekuna, dyrektora Leszka Zajdla, który od lat przygotowuje uczniów do skutecznej rywalizacji w tym prestiżowym turnieju. To także potwierdzenie dobrej pracy prowadzonej w szkole z uczniami zdolnymi.

Drużyna Zespołu Szkół w Iwoniczu za zwycięstwo drużynowe otrzymała pamiątkowe medale oraz okazały puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego, a uczniowie, za wyniki indywidualne, cenne nagrody rzeczowe.

Zespół Szkół w Iwoniczu jako zwycięzca finału wojewódzkiego będzie reprezentował województwo podkarpackie w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2016 r. w Nowym Sączu.