Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA – dzień pełen atrakcji.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA – dzień pełen atrakcji.
WYCIECZKA DO BAŁTOWA – dzień pełen atrakcji.

6 maja odbyła się wycieczka do Bałtowa. Uczestniczyli w niej uczniowie kl. II i III SP.
Z Lubatówki wyjechaliśmy o 6:00. Po czterech godzinach byliśmy na miejscu.

Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy w miejscu zwanym SABATHÓWKA. Co wspólnego mają dinozaury z wiedźmami? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w wiosce czarownic, jak się okazało bardzo sympatycznych.

Potem udaliśmy się do JURA PARKU. Wędrując ścieżką przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadał pan przewodnik.

OCEANARIUM, to kolejny punkt naszej wycieczki. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Obserwując ogromne, morskie potwory wydawało się nam, że to żywe stworzenia. Spotkanie „oko w oko”
z rekinem zmroziło nam krew w żyłach.

Następnie wzięliśmy udział w zwiedzaniu ZWIERZYŃCA GÓRNEGO i DOLNEGO. Część górną zamieszkują liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Żyją one na otwartej przestrzeni, co daje im poczucie wolności. Po tym terenie zwierzyńca poruszaliśmy się żółtym amerykańskim schoolbusem, dzięki czemu mogliśmy z bliska przyjrzeć się tym pięknym zwierzętom. Natomiast spacerując dolną częścią mieliśmy możliwość zobaczenia różnobarwnych ptaków. Dopełnieniem tego bajkowego obrazu były liczne ssaki, wśród których naszą uwagę szczególnie przykuły kucyki, surykatki i makaki.

PARK ROZRYWKI to idealne miejsce, gdzie można miło spędzić czas i dać upust dziecięcej energii. Mogliśmy skorzystać z takich urządzeń jak: karuzele, statek piracki, basen z kulkami, dmuchana zjeżdżalnia, euro-bungy, trampolina, kolejka górska…

Pobyt w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym zakończyliśmy na PLACU ZABAW, gdzie między innymi mieliśmy możliwość odkopania ukrytego w piasku szkieletu straszliwego       T- rexa.  

Pogoda dopisała, co było dodatkowym atutem naszej wycieczki. Wróciliśmy o godz. 22:00. Trochę senni, mniej lub więcej zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Niezwykłe wrażenia sprawiły, że dzieci pytają: „kiedy jeszcze pojedziemy do Bałtowa”?

            Opiekunowie wycieczki: p. Renata Jakieła, p. Jolanta Zygmunt, p. Agnieszka Stanisz.