Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Doświadczalne pokazy z fizyki

Doświadczalne pokazy z fizyki
Doświadczalne pokazy z fizyki

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Jak co roku, uczniowie Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Lubatowej  uczestniczyli w „Pokazach doświadczalnych z fizyki”. Pracownicy Wydziału Fizyki Politechniki Rzeszowskiej przygotowali bardzo ciekawe eksperymenty.

Dzięki pokazom doświadczeń, które pracownicy naukowi prezentowali w sposób profesjonalny i ciekawy, uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką, medycyną, ekologią, życiem codziennym a przede wszystkim z postępem i rozwojem cywilizacyjnym. Gimnazjaliści z dużym zainteresowaniem przyglądali się  pokazom a w niektórych doświadczeniach sami mogli uczestniczyć.

Po pokazach uczniowie zwiedzili edukacyjną wystawę z klocków LEGO. Z zainteresowaniem obejrzeli budowle przedstawiające architekturę, wydarzenia historyczne, wielką interaktywną mapę Europy oraz sceny znane z filmów i bajek.  Uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę fizyczną jak  i nowe doświadczenia.

           Składamy serdeczne podziękowania Panu Witoldowi Kocajowi Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój za życzliwość oraz pomoc finansową.

Dorota Lorens- nauczyciel fizyki