Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Warsztaty dla uczniów "Współczesne zagrożenia. Uzależnienia od Internetu i komputera"

Dnia 28 kwietnia uczniowie klas IV-VI SP uczestniczyli w aktywnych zajęciach o charakterze profilaktycznym ” Współczesne zagrożenia.Uzależnienia od Internetu i komputera”. W dzisiejszych czasach przy komputerze spędzamy mnóstwo czasu. Zaawansowane technologie komputerowe sprawiają, że przenosimy je na różne płaszczyzny życia. Problem uzależnień od komputera staje się właściwie choroba cywilizacyjną, na która najbardziej podatne są dzieci
i młodzież. Długotrwałe siedzenie w bezruchu prowadzi do zaburzeń psychofizycznych i problemów z przystosowaniem się do realnej rzeczywistości. Dwugodzinne zajęcia, przeprowadzone przez trenerkę krakowskiej Pracowni Profilaktycznej „Krokus”, P. Agatę Szczepaniak były doskonałą forma zwrócenia uwagi uczestnikom na zagrożenia związane z Internetem (hejting, ochrona danych osobowych,bezkrytyczny odbiór informacji). Prowadząca uczuliła również uczniów, iż wirtualne znajomości dają tylko złudne poczucie akceptacji i przynależności do grupy. Ponadto w trakcie spotkania podjęta została rozmowa na temat tego, w jaki sposób korzystać z Internetu, by sprzyjał on rozwojowi potencjału ucznia.

         Za sfinansowanie warsztatów serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Gminy Iwonicz Zdrój P. Witoldowi Kocajowi.