Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rajd pieszy „Poznajemy Pogórza – Korona Pogórzy”

Rajd pieszy „Poznajemy Pogórza – Korona Pogórzy”
Rajd pieszy „Poznajemy Pogórza – Korona Pogórzy”

15 kwietnia 2016 r. osiemnastu uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Lubatówce pod opieką p. Tomasza Gorczycy
i Krzysztofa Sucha wzięło udział w rajdzie pieszym „Poznajemy Pogórza – Korona Pogórzy” (Pogórze Ciężkowickie) organizowanym przez PTTK oddział w Krośnie.

         Uczestnicy wyruszyli z Jodłowej i żółtym szlakiem przez Rysowany Kamień, Mały Liwocz dotarli do  góry Liwocz (562 m).  Na szczycie usmażyli kiełbaskę na ognisku i mieli możliwość wejścia na wieżę widokową, z której roztaczał się przepiękny widok. Z tego miejsca przy bardzo dobrej widoczności można obserwować Tatry  (ok.115 km), Babią Górę (ok. 140 km), Bieszczady – Połoninę Caryńską (ok. 110km) oraz Góry Świętokrzyskie (ok. 115 km) . Uczestnicy rajdu nie mogli tego dnia podziwiać szczytów górskich z powodu złej widoczności.

 Piękna, słoneczna aura oraz niesamowite widoki sprawiły, że nikt nie czuł się zawiedziony, a dobry humor dopisywał mimo zmęczenia. Wszyscy czekają na kolejną wędrówkę!