Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Podsumowanie akcji sprzątania Iwonicza-Zdroju i szlaków turystycznych

23 kwietnia z inicjatywy członków „Przymiarki – Bliżej Raju” oraz przy wsparciu gminy odbyła się akcja sprzątania Iwonicza-Zdroju i szlaków turystycznych. O godz. 9.00 spod kościoła w Iwoniczu-Zdroju wyruszyła niewielka (zaledwie ośmioosobowa) ale bardzo zmotywowana grupa osób nieobojętnych na to, jak wygląda ich otoczenie.

W pierwszej kolejności uporządkowano okolice drogi krzyżowej, następnie tereny nad sklepem Centrum i po drugiej stronie Iwonicza-Zdroju: przy sanatoriach i trasach leśnych, w okolicach Góry Winiarskiej i Bełkotki. W trakcie akcji odkryto wiele miejsc, które wymagają interwencji oraz kolejne dwa dzikie wysypiska. Niestety, zgodnie z przewidywaniami, wszędzie zalegało mnóstwo śmieci.

Udało się uzbierać aż 60 worków odpadów (butelki, opakowania, plastiki, a nieraz i większe gabaryty porzucone byle gdzie). Akcja sprzątania będzie wydarzeniem cyklicznym, w przyszłym roku zostanie zorganizowany dzień sprzątania całej gminy z włączeniem szkół i mieszkańców w celu poprawienia walorów przyrodniczych naszej gminy.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wygląda nasze otoczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by przyłączyć się do tej szczytnej akcji.

Dziękujemy również Gminie Iwonicz – Zdrój za wsparcie, dostarczenie worków i rękawic, a przede wszystkim za odbiór zebranych śmieci, które na koniec akcji zostały przetransportowane na parking gminny. Organizatorem akcji był Radosław Durał.