Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Akcja Pola Nadziei w Gminie Iwonicz-Zdrój

W dniach 10 i 17 kwietnia 2016 r w naszej gminie przeprowadziliśmy akcję “Pola Nadziei” na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Każdy, kto ofiarował choćby drobny datek, otrzymał charakterystycznego dla akcji żonkila z bibułki. W zbiórce funduszy udział wzięli wychowankowie przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele wraz z rodzicami. W sumie do akcji przystąpiło ponad 100 osób, które rozdały ponad 2000 żonkili. Zebrano łącznie kwotę 9 840,05 zł i 1,43 euro i w całości przekazano ją na konto Towarzystwa Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum.

– Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli ten wzniosły cel – powiedział Witold Kocaj Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój. – Dziękuję zarówno mieszkańcom, którzy z takim zrozumieniem, życzliwością i hojnością potraktowali zbiórkę, jak i osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przebieg akcji. To wielki sukces i radość dla nas wszystkich – dodał Burmistrz. Piękna, wiosenna pogoda sprzyjała akcji, a wolontariusze pod opieką dorosłych opiekunów spotykali się z ciepłym i szczodrym przyjęciem mieszkańców Gminy.

Bartłomiej Kucza