Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Debata pt. „O władzy i panowaniu mediów”

W ramach obchodów Jubileuszu 20-lecia, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zaprasza do udziału w wyjątkowej debacie pt. „O władzy i panowaniu mediów”, która odbędzie się 13 kwietnia 2016 roku, (środa), o godzinie 11.00, w auli im. prof. Jerzego Chłopeckiego, w siedzibie WSIiZ, przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie.

 

Celem debaty jest wywołanie publicznej dyskusji dot. roli i znaczenia mediów oraz podjęcie próby odpowiedzi m.in. na pytania: Jak we współczesnej rzeczywistości funkcjonują tradycyjne media? Czy odgrywają jeszcze jakąś rolę? W jakich obszarach media mają największy wpływ na człowieka? Na czym polega ich rzeczywista władza? Czy dziś potrzebni są jeszcze dziennikarze, specjaliści tworzący media? Na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy debaty. Zaproszenie do dyskusji przyjęli:

 

  • Tomasz Goban-Klas – polski socjolog, medioznawca, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, em. profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, były sekretarz stanu ds. szkolnictwa wyższego w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu oraz członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  • prof. Józef Klochdoktor habilitowany filozofii, wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski (2003-2015). Jest autorem kilkudziesięciu prac z zakresu filozofii nauki i sztucznej inteligencji, zastosowań informatyki i dydaktyki komputerowej,
  • Jerzy Olędzki – prof. nauk humanistycznych, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, członek Rady Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Warto również podkreślić, że w ramach spotkania przewidziana została dyskusja. Uczestnicy będą mogli wziąć w niej czynny udział zadając pytania i dyskutując z Panelistami. Zachęcamy zatem wszystkie Osoby zainteresowane do przesyłania pytań na adres bow@wsiz.rzeszow.pl.

 

Zgłoszenie uczestnictwa

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rejestrację na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/debata lub potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie pod nr tel. 17/86 61 254 bądź 17/86 61 401.