Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Uroczystość 100-lecia mieszkanki Iwonicza-Zdroju

30 marca br. w kawiarni Iwoniczanka w Iwoniczu-Zdroju odbyła się naprawdę niecodzienna lecz niezwykle radosna i podniosła uroczystość. Mieszkanka naszej gminy Pani Wilhelmina Helena Jakubowicz w otoczeniu najbliższej rodziny świętowała swoje setne urodziny.

Gminę w tej podniosłej uroczystości reprezentowali burmistrz Witold Kocaj, zastępca burmistrza Jacek Rygiel, przewodniczący Zarządu Miasta Rajmund Boczar oraz skarbnik zarządu Kazimierz Deręg. Z gratulacjami przybyły również pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Burmistrz w swoim przemówieniu gratulacyjnym przypomniał, że Szanowna Jubilatka była naocznym świadkiem kluczowych wydarzeń polskiej historii. Urodziła się w momencie, gdy I wojna światowa była na półmetku, w trakcie trwania II wojny światowej wyszła za mąż i jako już dorosła osoba była obserwatorem ciekawych polskich losów oraz przemian ustrojowych, co czyni ją niezastąpionym źródłem wiedzy o ojczystej historii XX i XXI wieku.

Spotkanie z Dostojną Jubilatką obfitowało w wiele wzruszeń i na wszystkich w nim uczestniczących wywarło wielkie wrażenie. Bohaterce tego spotkania Pani Wilhelminie Jakubowicz życzymy, by otoczona miłością i rodzinnym ciepłem przeżyła jeszcze wiele, wiele lat w dobrym zdrowiu i doświadczyła samych pięknych chwil, z których każda warta będzie zapamiętania. Dostojnej Jubilatce serdecznie gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że jeszcze wielokroć dane nam będzie uczestniczyć w podobnego rodzaju uroczystościach.