Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Biathloniści „Górnika” Iwonicz-Zdrój udanie zakończyli sezon !

W Szklarskiej Porębie – Jakuszycach (15-18.03.2016) odbyły się finałowe zawody „Celuj w Igrzyska”, które były zarazem Mistrzostwami Polski młodzików i młodzików młodszych. Rozegrano również zaległe konkurencje mistrzostw kraju w kategoriach juniorskich. W pierwszym dniu zmagań w biegach indywidualnych wicemistrzem Polski młodzików został Dawid Stanisz, a Małgorzata Pernal zajęła 6 miejsce w młodziczkach młodszych. Pozostałe kategorie wiekowe rywalizowały w Pucharze Polski i zawodach „Celuj w Igrzyska”, w których zwyciężyła Kamila Cichoń w grupie juniorek. Na najniższym stopniu podium w juniorach młodszych stanął Patryk Jakieła. W drugim dniu zawodów w biegach sprinterskich najlepszy start w sezonie odnotowała Klaudia Cichoń, która zajęła drugie miejsce w juniorkach, a jej siostra Kamila została sklasyfikowana na 3 pozycji. W ostatnim dniu zostały rozegrane zaległe konkurencje Mistrzostw Polski. Sztafeta juniorek IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój w składzie: Kamila Cichoń, Klaudia Cichoń i Julita Zając zdobyła „srebro”, a w biegu pościgowym juniorów młodszych brązowy medal zdobył Patryk Jakieła.

W klasyfikacji generalnej „Celuj w Igrzyska” w juniorkach triumfowała Kamila Cichoń, a w punktacji klubowej IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój sklasyfikowano na 6 miejscu.