Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Uroczystości przedszkolne

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 22 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wystawiły jasełka pt ,,Tak, On jest Królem”. Po części artystycznej każde dziecko wręczyło swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Następnie goście zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.

Wigilia w przedszkolu

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 23 grudnia, kiedy to dzieci, wszyscy pracownicy przedszkola i goście: pan Burmistrz Gminy Witold Kocaj oraz Zastępca Burmistrza pan Jacek Rygiel spotkali się na wspólnej Wigilii. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem , składanie sobie świątecznych życzeń i śpiewanie kolęd. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Wizyta Świętego Mikołaja

,,Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na Niego czekają,
moc prezentów każdemu przyniesie,
każde dziecko z prezentów się cieszy…”

Na tego gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy. Już od porannych godzin dzieci nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących sanie i czy nie słychać dźwięku srebrnego dzwonka. Gdy nareszcie pojawił się Mikołaj zapanowała wielka radość. Po chwili odpoczynku na specjalnie przygotowanym tronie, rozpoczęły się rozmowy, pytania i odpowiedzi. Dzieci śpiewały piosenki, które przygotowały specjalnie na tę okazję. Mikołaj rozdał prezenty a przedszkolaki obiecały, że się poprawią i będą bardzo grzeczne przez następny rok. Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech i szczęście.

Dzień Nauczyciela

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z Dniem Komisji Edukacji Narodowej. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki i tańce dla wszystkich pracowników i zaproszonych gości. Sądząc po oklaskach, występy małych artystów wszystkim bardzo przypadły do gustu. Po występach były życzenia, laurki i kwiaty.

Dzień Papieski

W niedzielę 12 października 2014 roku odbył się XIV Dzień Papieski pod hasłem: ,,Jan Paweł II-Świętymi Bądźcie”. Dzieci z naszego przedszkola brały udział w uroczystej mszy św.

Pasowanie na przedszkolaka

,,Dzień to ważny niesłychanie, bo dziś będzie pasowanie…” tak mówiły dzieci z najstarszych grup przedszkolnych w piątek 3 października 2014 roku.Tego dnia dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Pani dyrektor Krystyna Włodarczyk dokonała uroczystego pasowania przy użyciu ,,zaczarowanego ołówka”. Ta chwila wzbudziła wiele radości zarówno u dzieci, wychowawców jak i zaproszonych gości.

Zakończenie roku szkolnego

27 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Przedszkolaki przygotowały ciekawy program artystyczny – recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprezentowały tańce. Uroczyście pożegnały dzieci odchodzące do szkoły. Starszaki odebrały pamiątkowe dyplomy z rąk Dyrektor Krystyny Włodarczyk oraz wychowawców.

Obietnica zuchowa

Dnia 29 maja 2014r. zuchy z ,,Leśnej gromady” w obecności zaproszonych rodziców, pana Burmistrza, namiestnika drużyn zuchowych druhny Kamili Frydrych i pani dyrektor złożyły Obietnicę Zuchową. Zbiórka miała uroczysty charakter i niepowtarzalny klimat.

Msza święta w związku z kanonizacją Jana Pawła II

W niedzielę 06. 04. 2014r. odbyła się uroczysta msza św. w związku z kanonizacją Jana Pawła II. Dzieci przedstawiły program artystyczny poświęcony Janowi Pawłowi II, który 27 kwietnia 2014r. zostanie ogłoszony świętym Kościoła katolickiego.

Dzień Babci i Dziadka

Nasze przedszkole 21 stycznia pękało w szwach od licznie przybyłych gości. Tymi gośćmi byli Babcie i Dziadkowie, którzy zostali zaproszeni przez swoje wnuczęta, nauczycieli i Dyrekcję na Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu . Przedszkolaki z wypiekami na twarzy wystawiły Jasełka, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz składały życzenia. Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy. Po występach przy słodkim poczęstunku zaproszeni goście dzielili się swoimi wrażeniami. Duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta.

Bal karnawałowy

Wróżki i czarownice, piękne królewny i delikatne motylki, odważni kowboje i dzielni policjanci oraz wielu innych bohaterów bajek zawitało w sobotę, 18 stycznia 2013r. do restauracji „Krakowiak” w Iwoniczu-Zdroju, w którym odbył się niezapomniany bal karnawałowy. Dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne pt. : „Królowa śniegu” a potem bawiły się w rytm muzyki, brały udział w różnych konkursach oraz zajadały się smakołykami- jednym słowem zabawa na 102!!!