Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Październik miesiąc dla bibliotek szkolnych…

Październik to ważny miesiąc dla bibliotek szkolnych. Co roku odbywają się imprezy i konkursy czytelnicze, w których aktywnie uczestniczą uczniowie naszej szkoły.

Turniej miedzyklasowy „ Legendy polskie”
13 października spotkały się drużyny klas: IV, V, VI, które musiały wykazać się znajomością wybranych legend polskich. Klasę IV reprezentowały: Wiktoria Habrat
i Nikola Patla, klasę V Emilia Patla i Honorata Fornal, a klasę VI: Dominika Szwast i Wiktor Śliwa. Rywalizacja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy wykazali się świetną znajomością przeczytanych legend.

Zwycięskim zespołem okazali się uczniowie klasy VI. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy IV, a trzecie klasie V.

Konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej bajki”
28 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, który skierowany był do dzieci klas najmłodszych. Uczniowie z niecierpliwości czekali na jego rozstrzygnięcie. Prace były kolorowe i zabawne. Wszystkie zostały zaprezentowane szerokiej publiczności w bibliotece szkolnej. Stanowiły barwne tło podczas konkursu recytatorskiego „Gimnazjaliści dzieciom”.

Wyniki:

I miejsce: Jagoda Albrycht kl. I „Kopciuszek”
Julia Pernal kl. I „Smok wawelski”

II miejsce: Julia Patla kl. I „Kot w butach”
Michał Zając kl. I „Brzydkie kaczątko”
Tomasz Wacławik kl. III „Czerwony Kapturek”

III miejsce: Jagoda Drozd kl. I „Syrenka”
Nataniel Jakubczyk kl. I „Jaś i Małgosia”

Wyróżnienie:
Antoni Patla kl. III „Teletubisie”
Filip Knap kl. III „Kubuś Puchatek”

Konkurs recytatorski „Gimnazjaliści dzieciom”
6 listopada biblioteka szkolna gościła uczniów klasy I,II i III, dla których starsi koledzy przygotowali ciekawe interpretacje wierszy współczesnych polskich poetów. W konkursie udział wzięli gimnazjaliści z klasy I i III.

Dzieci mogły podziwiać talenty aktorskie podkreślone charakteryzacją i rekwizytami. Uśmiechnięte buzie młodych słuchaczy były dowodem na to, że świat wierszy wcale nie musi być nudny.

Wyniki konkursu ogłosiła komisja w składzie: pani Jolanta Zygmunt, pani Renata Jakieła, pani Magdalena Mikosz oraz pani Magdalena Depczyńska.

I miejsce:
Izabela Zima
Kornelia Patla

II miejsce:
Żaneta Drozd

III miejsce:
Tomasz Szwast

Gratulacje dla wszystkich medalistów oraz uczestników konkursów!!!