Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Gminny Ośrodek Kultury w Iwoniczu Zdroju

Informacje o GOK

GOK w Iwoniczu-Zdroju jest instytucją zajmującą się popularyzacją sztuki, kultury, wiedzy i rekreacji na terenie gminy Iwonicz Zdrój, dlatego Ośrodek jest organizatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć w tym zakresie.
Konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej mają charakter gminny i powiatowy a imprezy cykliczne nierzadko bywają międzynarodowe. W 2005 r., Iwonicz Zdrój otrzymał tytuł Podkarpackiej Stolicy Letnich Imprez Kulturalnych.
Przy GOK działają zespoły i kółka artystyczne zrzeszające mieszkańców w różnym wieku, którzy mają przez to możliwość twórczego spędzania czasu i reprezentowania gminy. Naszą chlubą jest niewątpliwie zespół „Lubatowianie”, który już od 1993 r. pielęgnuje kulturę ludową i godnie reprezentuje nasz region w kraju i zagranicą. W Ośrodku działają też profesjonalne zespoły estradowe: Iwo Dixie Jazz Band i IvoStarsBand. W Iwoniczu mamy Gminną Orkiestrę Dętą, która została założona około 1927 r..
Największe imprezy organizowane przez GOK to: Międzynarodowy Festiwal im. Księcia Michała Kleofasa Ogińskiego, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Ars Musica”, Dni Iwonicza, Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.
Ośrodek jest też wydawcą miesięcznika „Echo Gminy Iwonicz – Zdrój”, który opisuje życie i funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności.
Na parterze mieści się Kino „Wczasowicz”, które czynne trzy dni w tygodniu prezentuje seanse filmowe dla młodszych i starszych. Sala kinowa jest miejscem wielu koncertów, wystaw i przedstawień.
Bardzo ważną gałęzią działalności GOK są biblioteki, które znajdują się w każdej miejscowości gminy.
Co roku GOK jest organizatorem lub współorganizatorem ponad 100 przedsięwzięć o charakterze kulturalnym.
W chwili obecnej w Ośrodku jest zatrudnionych 8 osób (7,0 etatu), w kinie 1 osobę a w bibliotekach 4 osoby.

Jesteśmy otwarci na propozycje i gotowi do współpracy.

Kontakt

Al. Leśna 2 C,
38-440 Iwonicz Zdrój,
Tel. 508 140 541
Fax. 13 43 505 79
e-mail: gok@iwonicz-zdroj.pl
www.gok.iwonicz-zdroj.pl

Godziny pracy:

  •  codziennie od poniedziałku do piątku w godz.: 7.00 – 15.00
  • kino „Wczasowicz” jest czynne we  wtorki, środy, piątki w godz.: 14.30 – 21.30

Dyrektor GOK: Dorota Świstak

Oficjalna strona GOK Iwonicz-Zdrój – kliknij