Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Nowo wybudowane mosty na potoku Lubatówka w Lubatowej i Lubatówce

Nowo wybudowane mosty na potoku Lubatówka w Lubatowej i Lubatówce
Nowo wybudowane mosty na potoku Lubatówka w Lubatowej i Lubatówce
Nowo wybudowane mosty na potoku Lubatówka w Lubatowej i Lubatówce cieszą mieszkańców od kilku tygodni, ale dopiero dziś, 14 czerwca 2023 r., w obecności zaproszonych znakomitych gości miało miejsce ich oficjalne otwarcie.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Dariusz Sobieraj, reprezentantka posła na Sejm RP Piotra Ursuskiego pani Aneta Figiel, przedstawiciele wykonawców inwestycji, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju Rajmund Boczar, radni oraz mieszkańcy.
Ceremonia otwarcia rozpoczęła się o godz. 11.00 w sołectwie Lubatówka od tradycyjnego przecięcia wstęgi, którego dokonali Burmistrz Gminy i zaproszeni goście.
Pół godziny później przecięto wstęgę na moście w Lubatowej, tym samym oddając go oficjalnie do użytku.
Oba mosty powstały w miejscu starych przepraw. Obiekt w Lubatowej został wykonany przez REMOST sp. z o.o. Jego długość całkowita wynosi 9,40 m, a szerokość całkowita – 9,70 m, szerokość jezdni na moście to 6,00 m. Inwestycja, wliczając koszty projektu i nadzoru budowlanego, kosztowała prawie półtora miliona zł.
Most w Lubatówce został wykonany przez Przedsiębiorstwo Budowlane STALMOST sp. z o.o. Ma całkowitą długość 7,60 m i szerokość całkowitą 5,85 m (szerokość jezdni na moście to 4,00 m). Kosztował, wraz z projektem i nadzorem, prawie milion złotych.
Jak informowaliśmy wcześniej, zdecydowana część środków na budowę nowych obiektów pochodziła z dofinansowania w ramach programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, jednak niemałe środki dołożyła nasza gmina.
Mamy nadzieję, że oba mosty będą dobrze i długo służyły mieszkańcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji inwestycji oraz tym, którzy swoją obecnością uświetnili dzisiejsze wydarzenie.