Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

5 medali biathlonistów na Mistrzostwach Polski

5 medali biathlonistów na Mistrzostwach Polski
5 medali biathlonistów na Mistrzostwach Polski

Zawodnicy IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój wywalczyli 5 medali Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozegrano w Czarny Borze (1-4.07.2021). W pierwszym dniu zawodów Mistrzynią Polski w biegu indywidualnym młodziczek młodszych została Amelia Jakieła, w rywalizacji seniorek 5 miejsce wywalczyła Kamila Cichoń. W drugim dniu rywalizacji w biegach sprinterskich swój drugi, tym razem srebrny medal zdobyła Amelia Jakieła.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Franciszek Michalak w gronie młodzików młodszych i Faustyna Pernal w młodziczkach. Bardzo dobre 5 miejsca wywalczyli: Piotr Turek w młodzikach i Klaudia Cichoń w seniorkach. Ostatniego dnia zmagań przeprowadzono biegi ze startu wspólnego seniorów i seniorek oraz sztafety w pozostałych kategoriach wiekowych. 

O medal dzielnie walczyła Kamila Cichoń, ale ostatecznie dotarła do mety na 5 pozycji. Kolejny medal dla IKN „Górnik” Iwonicz-Zdrój dorzuciła sztafeta młodziczek w składzie: Faustyna Pernal, Zuzanna Zając i Sandra Turek, które po pasjonującej rywalizacji zajęły ostatecznie 3 miejsce. Wszyscy medaliści biathlonowych Mistrzostw Polski to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej.