Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Uczniowie ZS przy OSiW OHP w I woniczu porządkują miejsca pamięci w Iwoniczu

Uczniowie ZS przy OSiW OHP w I woniczu porządkują miejsca pamięci w Iwoniczu
Uczniowie ZS przy OSiW OHP w I woniczu porządkują miejsca pamięci w  Iwoniczu
Już po raz kolejny grupa młodzieży z Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu pracowała przy porządkowaniu cmentarza cholerycznego i otoczenia pomnika zamordowanych patriotów w Lesie Grabińskim. Poprzednio były to prace wspomagające powstawanie cmentarza cholerycznego, a w dniu 22 października, z inicjatywy dyrekcji szkoły oraz nauczyciela wychowania fizycznego Michała Nycza, we współpracy z członkami stowarzyszenia Ocalić od Zapomnienia, porządkowano te dwa ważne iwonickie miejsca pamięci przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych.

Załączone zdjęcia ukazują pracujących. Dotychczasowe doświadczenia z działań młodzieży są tylko i wyłącznie pozytywne. Młodzież pracowała sprawnie w sympatycznej atmosferze. Przy okazji poszerzali oni swoją wiedzę historyczną o miejscach, w których porządkowaniu pomagali. Po uporządkowaniu miejsca pamięci w Lesie Grabińskim uczniowie wraz z panią dyrektor Moniką Műller zapalili symboliczny znicz, aby upamiętnić pomordowanych w tym miejscu obrońców ojczyzny.

Współpraca Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu ze stowarzyszeniem Ocalić od Zapomnienia trwa już kilka lat i układa się bardzo pozytywnie. Po porządkowaniu miejsc pamięci uczniowie zostali w podziękowaniu zaproszeni przez członków stowarzyszenia na mały poczęstunek.