Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

WYCIECZKA DO KROSNA

WYCIECZKA DO KROSNA
WYCIECZKA DO KROSNA

9 lutego najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Lubatówce mieli dzień pełen atrakcji.
W kinie Sokół obejrzeli film pt. „Misiek w Nowym Jorku.” Przygody misia polarnego rozbawiły wszystkich oraz dostarczyły wiedzy na temat Arktyki, o której dzieci uczą się w tym okresie na zajęciach w szkole.

Pogoda  sprzyjała, więc po seansie uczniowie odbyli spacer po Krośnie. Następnie wzięli udział w lekcji muzealnej „Poznajemy dawne zawody,” w Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Zobaczyli  wyjątkowe eksponaty zgromadzone na stałych wystawach. Byli zachwyceni oglądając stare mechanizmy zegarów, narzędzia w kuźni kowala, przedmioty wykorzystywane w dawnej pracy rolnika, młynarza i piekarza.  Zainteresowanie wzbudził piękny salon fryzjerski, pracownia krawiecka, szewska, tkacka oraz wiele innych. Słowa takie jak: bednarz, kołodziej, ludwisarz, rymarz, klucznik czy tkacz nie będą dla naszych uczniów brzmieć już obco. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia i poglądową wiedzę.