Puchar Polski „Celuj w Igrzyska” w biathlonie

W Dusznikach Zdroju (17-19.01.2016) odbyła się druga edycja biathlonowego Pucharu Polski „Celuj w Igrzyska”. W pierwszym dniu rywalizowano w biegach sprinterskich. Z zawodników IKN Górnik Iwonicz-Zdrój swoją klasę potwierdziła Kamila Cichoń, która zwyciężyła w gronie juniorek. W tej samej kategorii Julita Zając i Klaudia Cichoń zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce. W juniorach młodszych tuż za podium uplasował się Michał Szwast, a Patryk Jakieła ukończył rywalizację na 8 pozycji. Dobre 5 miejsce wywalczył młodzik Dawid Stanisz.  Wśród młodziczek młodszych i młodzików młodszych zarówno Małgorzata Pernal jak i Paweł Kania zostali sklasyfikowani na 7 miejscu. W drugim dniu zawodnicy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego (mass start), gdzie Kamila Cichoń stanęła na drugim stopniu podium, a jej siostra Klaudia dobiegła do mety na 5 miejscu. W rywalizacji juniorów młodszych Patryk Jakieła zajął 8 miejsce. Dobry występ zanotowała Małgorzata Pernal, która w młodziczkach młodszych zajęła 6 pozycję. Na 9 miejscu zostali sklasyfikowani Dawid Stanisz w młodzikach i Paweł Kania w młodzikach młodszych.