XVIII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych

XVIII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych
XVIII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych

14 stycznia 2016 r. w Domu Ludowym w Iwoniczu odbył się XVIII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych. Wzięła w nim udział młodzież i dzieci z różnych środowisk społecznych Gminy Iwonicz-Zdrój. Uczestnicy prezentowali po 1 kolędzie lub pastorałce, zaś grupy teatralne przedstawiły zwyczaje jasełkowe.

Oceny występów dokonała komisja jury w składzie: Ks. Prałat Kazimierz Piotrowski, Instruktor KO z Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie Pani Alina Pulnar oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju Pani Dorota Świstak.

Nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I Kategoria – SP kl. „0-III”

Soliści:

1 miejsce: Roksana Krupa – ZS w Iwoniczu-Zdroju, op. Urszula Telesz

2 miejsce: Kacper Mikulec – ZS w Iwoniczu-Zdroju, op. Urszula Telesz

3 miejsce: Kinga Włodarczyk – Kółko wokalne z GOK w Iwoniczu -Zdroju, op. Marzena Kurdziel

Wyróżnienia:

Izabela Szczęsna – SP Lubatowa, op. Dorota Nycz

Grupy teatralne:

1 miejsce: Iwonutki – Przedszkole Gminne im. Jana Pawła II w Iwoniczu-Zdroju op. Agata Rajchel i Urszula Kenar

II Kategoria: SP kl. „4-6”

Soliści:

1 miejsce: Milena Zając – SP Lubatowa op. Jerzy Adamik

2 miejsce: Kinga Kinel – SP Iwonicz op. Robert Mercik

3 miejsce: Filip Handzlik – SP Iwonicz-Zdrój op. Joanna Szwast

Kinga Kopczyk – SP Iwonicz op. Robert Mercik

Wyróżnienia:

Paulina Szelc – SP Iwonicz op. Robert Mercik

Wiktoria Habrat – ZSPiG Lubatówka op. Beata Dębiec

Magdalena Rogowska – SP Iwonicz-Zdrój op. Joanna Szwast

Jagoda Filipowicz – SP Iwonicz-Zdrój op. Joanna Szwast

Filip Czopowik – SP Iwonicz op. siostra Benedykta Pruś

Grupy teatralne:

1 miejsce: Uczniowie SP w Iwoniczu op. siostra Benedykta Pruś i Pani Iwona Tekieli

2 miejsce: Dzieci działające przy parafii Iwonicz-Zdrój op. siostra Joela i Ks. Tomasz

III Kategoria: Gimnazjum

Soliści:

1 miejsce: Wiktor Zając – Gimnazjum Lubatowa op. Ewa Staroń

2 miejsce: Katarzyna Such – Gimnazjum Iwonicz op. Leszek Gazda

Kamila Knap – ZSPiG Lubatówka op. Beata Dębiec

3 miejsce: Adrianna Nycz – Kółko wokalne GOK w Iwoniczu-Zdroju op. Marzena Kurdziel

IV Kategoria: Szkoły średnie

1 miejsce: Adrian Frydrych – Iwonicz

2 miejsce: Monika Konik – ZS Iwonicz op. Urszula Haduch

Wyróżnienia:

Kinga Sobiecka – ZS Iwonicz op. Urszula Haduch

Trio: Sławomir Niszczak, Marcin Naklicki, Ryszard Szul – DPS Iwonicz op. Jadwiga Lorens