Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Biathloniści rozpoczęli sezon

Biathloniści rozpoczęli sezon
Biathloniści rozpoczęli sezon

Mimo trudnych warunków śniegowych jakie panują w całym kraju rozpoczęły się zmagania w biathlonowym Pucharze Polski – „Celuj w Igrzyska”. W zawodach w Kościelisku (8-10.01.2016) rywalizowano w dwóch biegach sprinterskich.

W pierwszym dniu zmagań najlepiej z zawodników IKN Górnik Iwonicz-Zdrój zaprezentował się Wiktor Penar zajmując 2 miejsce w rywalizacji juniorów młodszych. Na 3 stopniu podium stanęła Kamila Cichoń występująca gronie juniorek. Udanie w gronie młodzików zadebiutował Dawid Stanisz zajmując 6 miejsce.

W drugim dniu najlepiej z biathlonistów „Górnika” zaprezentowała się Kamila Cichoń zajmując 6 miejsce, tuż za nią sklasyfikowana została jej siostra Klaudia. Na uwagę zasługuje także występ Małgorzaty Pernal, która w młodziczkach młodszych zajęła dwukrotnie 7 miejsce. W juniorach młodszych Patryk Jakieła dwukrotnie plasował się w czołowej „dziesiątce” zajmując 9 i 7 miejsce.

Wiktor Penar