Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

III Krośnieński „Orszak Trzech Króli”

III Krośnieński „Orszak Trzech Króli”
III Krośnieński „Orszak Trzech Króli”

W dniu 6 stycznia 2016 r. „Orszak Trzech Króli” już po raz trzeci przejdzie ulicami Miasta Krosna. W barwnym korowodzie, przy śpiewie kolęd, będziemy podążać za Świętą Rodziną i królami w poszukiwaniu tego, co jest w życiu najważniejsze i co nas ludzi może w pełni uszczęśliwić…

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęli: Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki, Metropolita Przemyski – Arcybiskup Józef Michalik, Przełożony Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła – ks. Kazimierz Radzik CSMA.

Program:

            11.00 – Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II;

12.00 – przemarsz ulicami naszego miasta na trasie: Sanktuarium – Rynek

Trasa:             ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Grodzka,

Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Henryka Sienkiewicza, Rynek;

13.00 – podsumowanie konkursu na strój kolędniczy i zakończenie Orszaku.

 

Organizatorem krośnieńskiego orszaku jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolickie Gimnazjum Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła im. ks. Bronisława Markiewicza w Krośnie.

Chcemy, by „Orszak Trzech Króli” stał się okazją do fantastycznych, głębokich przeżyć wspólnego, rodzinnego świętowania Tajemnicy Bożego Narodzenia.

Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli – całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów.