Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

40 lat Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie

40 lat Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie
40 lat Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Krośnie

13 listopada 2015 roku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Bieszczadnik” w Lesku miało miejsce uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału PTSM w Krośnie, połączone z podsumowaniem Oddziałowego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych oraz spotkaniem okolicznościowym z okazji Jubileuszu 40 lat działalności Oddziału.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy schronisk oraz opiekunowie szkolnych kół krajoznawczo-turystycznych PTSM. Wśród zaproszonych gości był Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas. Po części oficjalnej odbył się wieczór wspomnień z prezentacjami obrazów z 40 lat działalności oddziału. Nasza gminę reprezentowali Pani Maria Zygmunt – Dyrektor Schroniska Młodzieżowego w Iwoniczu oraz Danuta i Krzysztof Maciejewscy opiekunowie SKKT PTSM przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Iwoniczu-Zdroju.

PTSM to organizacja propagująca aktywną turystykę w oparciu o tanie noclegi w hostelach młodzieżowych. W tym roku szkolnym iwonickie koło PTSM TRAMP z opiekunką Danutą Maciejewską uczestniczyło w 3 imprezach organizowanych przez PTSM: 18 września w X Rajdzie „Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej”, 2-3 października w XXXVII Wojewódzkim Zlocie Młodzieży PTSM w Bieszczadach, 29 października w XXVII Rajdzie „Śladami Historii i Legend”. Z wszystkich tych imprez młodzież wróciła z niezapomnianymi wrażeniami ale i porcją wiedzy dotyczącej regionu, historii i ekologii, czego świadectwem są uzyskane w konkursach wysokie miejsca.