Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem
Spotkanie z policjantem

Wrzesień w naszym przedszkolu jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego w ostatnich dniach września przedszkolaki miały okazję spotkać się z policjantami z Posterunku Policji w Iwoniczu-Zdroju.

Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z dużym zainteresowaniem słuchały tego co mówią. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Panowie policjanci przybliżyli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Na zakończenia panowie policjanci rozdali wszystkim przedszkolakom odblaski. Dzieci podziękowały panom policjantom za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.