Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej “Na zuchową nutkę”

Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej “Na zuchową nutkę”
Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej “Na zuchową nutkę”

3 października 2015 roku w Rzeszowie odbył się Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej “Na zuchową nutkę”. Już po raz trzeci w tej imprezie uczestniczyła 16 Gromada Zuchowa “Słoneczne Promyczki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej.

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie wypełniły dzielne i odważne podkarpackie zuchy. Gromady Zuchowe – zgodnie z regulaminem – prezentowały piosenki i pląsy. Jury oceniało dobór repertuaru, muzykalność, interpretację, dykcję, emisję głosu, wrażenie artystyczne, zachowanie na scenie i kontakt z publicznością.

Zuchy ze Szkoły w Lubatowej zaśpiewały piosenkę “Cała Doskonała” oraz przedstawiły pląs “Krasnoludki”. Swoim wykonaniem i wdziękiem zachwyciły komisję i całą publiczność. Zdobyły zasłużone pierwsze miejsce wśród występujących kilkunastu Gromad Zuchowych. W nagrodę otrzymały gitarę, maskotkę i kosz słodyczy.

Po części konkursowej dzieci brały udział w zabawach zuchowych z piosenką, dzieliły się swoimi doświadczeniami i pomysłami ze zbiórek zuchowych. Zaprezentowały również swój dorobek artystyczny przy dźwiękach nowej gitary. Kolejnym punktem programu był spacer po Rzeszowie oraz poczęstunek. Aktywnie spędzony sobotni dzień dostarczył dzieciom wiele radości i wrażeń.