Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wizyta w Tokaju

Wizyta w Tokaju
Wizyta w Tokaju

3 października br. na zaproszenie zaprzyjaźnionego węgierskiego samorządu delegacja naszego Urzędu Gminy gościła z wizytą w Tokaju. Spotkanie odbyło się w ramach Święta Winobrania, które jest wpisane w tradycję Tokaju od 1930 roku i odbywa się corocznie niezależnie od wszelkich okoliczności historycznych. W programie uroczystości było m.in. zwiedzanie Tokaju, który zachował swój wygląd z XIX wieku. Po Placu Kossutha, piwnicach Rakoczego i nowo wybudowanym amfiteatrze oprowadzał gości sam Burmistrz Tokaju. Miasto swoją sławę zawdzięcza licznym winnicom, z których pochodzi jedno z najbardziej znanych w świecie win. Historia winiarstwa Tokaju sięga XIII stulecia, lecz prawdziwy rozkwit tej gałęzi gospodarki przypada na XVII i XVIII wiek.
Delegacja Gminy Iwonicz – Zdrój wraz z licznie przybyłymi delegacjami innych gmin ościennych wzięła udział w uroczystym, pełnym rozmachu korowodzie, jaki przemaszerował centralnymi ulicami miasta. Na Święcie Winobrania nie zabrakło również degustacji win z całego regionu tokajskiego.
Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego wydarzenia.