Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rajd pieszy Krosno – Odrzykoń – Czarnorzeki.

Rajd pieszy Krosno – Odrzykoń – Czarnorzeki.
Rajd pieszy Krosno – Odrzykoń – Czarnorzeki.

18 września 2015 r. 32 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lubatówce pod opieką p. Karoliny Korzeniowskiej, Tomasza Gorczycy i Krzysztofa Sucha wzięło udział w rajdzie pieszym Krosno – Odrzykoń – Czarnorzeki.
Uczestnicy wyruszyli z Krosna i zielonym szlakiem dotarli do Zamku Kamieniec w Korczynie. Zwiedzili ruiny zamku oraz poznali historię warowni. Z punktu widokowego podziwiali malowniczą panoramę Kotliny Jasielsko – Krośnieńskiej i Beskidu Niskiego. Rajd zakończył się w rezerwacie Prządki w obrębie Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Młodzi turyści mogli zobaczyć ciekawe formy ostańców skalnych ukształtowanych przez naturę około 50 mln lat temu.
Piękna, słoneczna aura oraz niesamowite widoki sprawiły, że nikt nie czuł się zawiedziony, a dobry humor dopisywał mimo zmęczenia. Wszyscy czekają na kolejną wędrówkę!