Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zapraszamy na „Iwonickie spotkania z poezją” – 19 września – kino Wczasowicz godz.18.00

Zapraszamy na „Iwonickie spotkania z poezją” – 19 września – kino Wczasowicz godz.18.00
Zapraszamy na „Iwonickie spotkania z poezją” – 19 września – kino Wczasowicz godz.18.00

plakat Iwonickie spotkania z poezją 19 września

Mirosław Welz  ur. 1966 r. w Krośnie. Doktor nauk weterynaryjnych. Autor ośmiu tomików poezji oraz wierszy i tekstów piosenek, ostatnio Z Norwidem idę (2013), Po drodze (2014), Bieszczady, poezja i blues (2015). Laureat honorowej nagrody ZLP O/Rzeszów Złote Pióro – 2014 (za tomik Po drodze). Publikuje swoje utwory m.in. w ,,Gazecie Kulturalnej”, oraz internetowym tygodniku literacko-artystyczny ,,Pisarze.pl”. Jego twórczość była prezentowana w mediach (Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Rzeszów). Należy do Związku Literatów Polskich.

Jan Tulik – polski poeta, prozaik, dramatopisarz i wydawca. Autor kilkunastu książek poetyckich i prozatorskich. Otrzymał m. in. Nagrodę im. Ryszarda Milczewskiego – Bruno , Nagrodę im. Stanisława Piętaka , „Złote Pióro”, Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa w dziedzinie literatury oraz Nagrodę Fundacji Kultury. Miłośnik Bieszczadów i Beskidu Niskiego, mieszka w Miejscu Piastowym.  Autor kilkuset recenzji i artykułów publikowanych w ogólnopolskiej prasie literackiej. Jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych w kraju literatów z Podkarpacia.

Wacław Turek – poeta, fotograf. Opublikował siedem tomików i zbiorów wierszy. Jego wiersze znajdują się w wielu almanachach oraz czasopismach literackich. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Wielokrotnie uczestniczył w Warszawskiej Jesieni Poezji, Maju nad Wilią na Litwie, spotkaniach literackich na Słowacji oraz w V Wiośnie Poetyckiej w Chicago (2010). Pełni funkcję Wiceprezesa Oddziału Rzeszowskiego Związku Literatów Polskich. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz jako jedyny Polak honorowym członkiem Związku Fotografów Słowackich.

Zespół piosenki poetyckiej JAK to formacja muzyczna powstała w 2013 roku przy Miejskim Ośrodku Kultury im. Oskara Kolberga w Przeworsku . Obecnie zespół tworzą Gabriel Manowiec – gitara akustyczna, wokal, harmonijka ustna oraz Agata Żylińska – skrzypce, wokal.

Ważniejsze osiągnięcia zespołu:

  • III miejsce podczas 8. Przegląd Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać Poezję” Stachuriada 2013 – Grochowice

  • II miejsce podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNALIA 2013 – Lublin

  • III miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku” – Kielce 2013,

  • II miejsce w VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” – Busko – Zdrój 2014,

  • GRAND PRIX dla lidera zespołu Gabriela Manowca w III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku” – Kielce 2014,

  • II miejsce – VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina” – Busko Zdrój -2015

  • III miejsce w Konkursie piosenki NATCHNIENI BIESZCZADEM 2015 w Cisnej.

Zespół wykonuje przede wszystkim piosenki autorskie do słów i muzyki lidera grupy Gabriela Manowca a także piosenki do tekstów takich poetów jak: Stachura, Leśmian, Norwid i Welz.