Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój dzieci i młodzieży z Gminy Iwonicz-Zdrój

Wycieczka do parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój dzieci i młodzieży z Gminy Iwonicz-Zdrój
Wycieczka do parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój dzieci i młodzieży z Gminy Iwonicz-Zdrój

Dzieci i młodzież zamieszkujące wszystkie miejscowości gminy Iwonicza Zdrój wzięły udział w wycieczce do parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdrój. To magiczne miejsce, uważane za najsympatyczniejszy i najlepiej zorganizowany park rozrywki w Polsce, posiadający bogatą ofertę urządzeń rozrywkowych. Rabkoland to 16 ulic i 6 placów oznakowanych jak w prawdziwym mieście. Magię tego miasteczka tworzą ruchome figury, których jest obecnie 154. Część z nich to prawdziwe Teatry Ruchomych Figur. W Wesołej Farmie na placu pod Farmą farmer gra na banjo śpiewając piosenkę stary Donald farmę miał a wtórują mu zwierzęta, drób i rodzina. Cyrk Piccolo to 48 figur zwierząt i ludzi. Przejażdżka przez Straszny Dwór to sceny jak z filmu.

Już na wejściu na placu pod Basztami wita nas kataryniarz w stroju góralskim, który kręcąc korbą opowiada śmieszne historyjki. W pięknym jedynym takim sklepie w Polsce „Świat Pozytywek” oprócz pięknie ubranych zwierząt i 400 modeli tych grających cudeniek znalazła miejsce miniatura lunaparku w skali 1:87 z 18 urządzeniami w ruchu, kioskami, pawilonami gastronomicznymi oraz figurkami       w liczbie ponad 2000.                                                                                                                                                                                                               

 

Dzieci z uśmiechami na twarzach korzystały ze wszystkich tych atrakcji, ale największym powodzeniem cieszyły się: karuzele, dom krzywych luster, muzeum orderu uśmiechu, muzeum rekordów i osobliwości, Teatr Pacynka, występy magika, dom „do góry nogami”.

Po całodniowych atrakcjach, pełni wrażeń wszyscy wrócili do domów.  Cały wyjazd, wraz z obiadem, dla dzieci ze świetlic został dofinansowany przez, pana Witolda Kocaja Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój, któremu w imieniu wszystkich dzieci serdecznie dziękuję.

Martyna Nycz