Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Zapraszamy do udziału w Kinobusie

Zapraszamy do udziału w Kinobusie
Zapraszamy do udziału w Kinobusie

Zapraszamy do udziału w Kinobusie, który zawita do Iwonicza-Zdroju w sobotę 29 sierpnia.

Godz. 14.00 – zwiedzanie kina Wczasowicz

Godz. 15.00 – bezpłatna projekcja filmu „Kocham Kino” w kinie Wczasowicz

Szczegółowy  program Kinobus/Podkarpacie 2015 Kinobus_marszruta

 

Kinobus rusza już wkrótce!

Kochasz kino? Lubisz podróże? Chcesz w wyjątkowy sposób spędzić ostatni weekend wakacji? Wsiadaj na pokład Kinobusu! To pierwszy objazdowy festiwal kinowy – trzy dni podróżowania szlakiem kin i innych atrakcji Podkarpacia! Zostało już tylko kilka wolnych miejsc!

– Odwiedzimy kilkanaście kin czynnych i nieczynnych, obejrzymy filmy, zwiedzimy unikatowe muzea, spróbujemy lokalnych przysmaków, winem uczcimy 650-lecie Jasła. Spróbujemy odnaleźć ślady niegdysiejszej prężnej kultury filmowej, zadumamy się na tym, co się z nią stało – mówi Maciej Gil, historyk filmu, autor pierwszej polskiej trasy Kinobusu. – Wesprą nas specjaliści: regionaliści, kinomani, badacze dziejów filmu, którzy przygotowują dla nas gawędy o lokalnej historii filmowej. Będzie wakacyjnie, odkrywczo i rozrywkowo.

Trasa

Uczestnicy festiwalu wyruszą w samo południe w piątek 28 sierpnia z Rzeszowa, gdzie wcześniej zwiedzą Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, przez Przeworsk, Jarosław i Przemyśl do Sanoka, gdzie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku obejrzą filmy „Kino Świat” i „Kocham Kino”.

W sobotę 29 sierpnia odwiedzą kina w Brzozowie, Rymanowie, Iwoniczu-Zdroju, Dukli i Jaśle, gdzie zatrzymają się na projekcję filmów „Kino Świat” oraz „Młode wino”, a także Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Trasa Kinobusu w niedzielę 30 sierpnia będzie wiodła przez schron kolejowy Stępina-Cieszyna i Strzyżów do Rzeszowa, gdzie zaplanowano spacer szlakiem nieistniejących już kin w tym mieście.

Szczegółowa trasa znajduje się pod tym linkiem: http://www.kinoagrafka.pl/download/Kinobus_marszruta.pdf

Wszystkie projekcje filmowe i spotkania są otwarte i bezpłatne dla mieszkańców!

Organizatorem polskiego Kinobusu jest krakowska Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison, która tworzy Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci.

Cena: 170 zł (bilet kinobusowy, wikt i opierunek) + 15 zł (wstęp do muzeów). Szczegóły i sprzedaż biletów na stronie kinobus.pl oraz na profilu facebook.com/kinobuspl.

Projekt Kinobus / Podkarpacie 2015 otrzymał wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Patroni medialni: Aktivist, Stopklatka.pl, Radio Rzeszów, X. Informator Kin Studyjnych, Nowiny, nowiny24.pl, Kinoamator – subiektywny blog filmowy, wielkaC.pl, twojejaslo.pl, Tygodnik Sanocki.

Partnerzy: Miasto Jasło, Powiat Sanocki, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie, Muzeum Historyczne w Sanoku, BWA Galeria Sanocka, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Uzdrowisko Rymanów, Kawa Rzeszowska.

Zapraszamy do kontaktu:

Paulina Bandura

PR Manager projektu

T 606 40 74 74 / M pr@kinobus.pl