Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

XVI edycja wyścigu kolarskiego „Puchar Uzdrowisk Karpackich” na trasie Jedlicze – Iwonicz Zdrój – Rymanów Zdrój

Po raz szesnasty Duo Circuli  wraz z Gminami: Rymanów, Iwonicz Zdrój, Jedlicze  organizuje Międzynarodowy Wyścig Kolarski €žPuchar Uzdrowisk Karpackich€, który odbędzie się™ w dniu 09 sierpnia 2015 roku z udział‚em
kilkunastu drużyn z Polski i państw europejskich. Wyścig umieszczony jest w kalendarzu UCI w grupie Turów Europejskich.

Wyścig jest objęty patronatem Marszał‚ka Województwa Podkarpackiego P. Władysława Ortyla, a dyrektorem wyścigu jest był‚y 2-krotny mistrz świata w wyścigu drużynowym z 1973 i 1975 r. oraz wicemistrz olimpijski z 1976 r. P. Tadeusz MYTNIK.

Kolarze pojadą drogami dziewięciu gmin powiatu krośnieńskiego, miasta Krosna i po jednej gminie powiatu brzozowskiego i sanockiego. Trasa tegorocznej edycji tego jednodniowego wyścigu liczyć‡ będzie 170 km. Start honorowy o godz. 12:00 usytuowany będzie na ul. Dubisa w Jedliczu. Na początek kolarze przejadą  trzy małe okrążenia  ulicami Jedlicza,a następnie wyruszą… w dalszą…trasę™, która będzie przebiegała‡ przez Gminy: Jedlicze, Wojaszówka, Korczyna, m. Krosno, Krościenko Wyżne, Haczów, Besko, Rymanów, Jaś›liska, Dukla, Miejsce Piastowe, Iwonicz Zdrój. Pierwsi kolarze są… spodziewani na mecie w Rymanowie Zdroju o godzinie 16:00. Udział‚ w wyścigu zapowiedziało 150 zawodników z ekip zagranicznych i polskich.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gmin oraz gości do licznego udział‚u w kolarskim święcie i zachęcamy do gorącego dopingu kolarzy zarówno na mecie w Rymanowie Zdroju, jak i na całej trasie wyścigu.

wyscig_plakat_2015

harmonogram wyscigu 2015