Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Rozstrzygnięty XI Międzywojewódzki Konkurs Poetycki

Dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej zostało laureatami XI Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”, zorganizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

 

Sukces cieszy tym bardziej, że został osiągnięty przez trzecioklasistów. Spośród 122 nadesłanych prac jury w składzie: prof. dr hab. Zenon Ożóg, dr Zofia Brzuchowska i mgr Małgorzata Hołowińska nagrodziło dwa wiersze z naszej szkoły. Martyna Pasek z klasy 3a zajęła III miejsce za wiersz pt. „Świerk” , a Kamil Zygmunt z klasy 3b zdobył wyróżnienie za wiersz pt. „ Moja szkoła” . Młodzi autorzy zostali uhonorowani w dniu 12 VI 2015r. na uroczystej Gali Laureatów w Rzeszowie. Otrzymali nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowy tomik poezji wydany z tej okazji. W utworach poetyckich dzieci wyraziły swoje relacje ze światem, ukazały wrażliwość i bogactwo dziecięcej wyobraźni. Podziękowania i wyrazy uznania zostały skierowane również do opiekunów uczniów- pani Anny Ryglewicz i pani Beaty Najbar. Troskę o kulturę języka i kształt współczesnej polszczyzny należy propagować już od najmłodszych lat. To dobry sposób zbliżenia uczniów do literatury pięknej. Gratulacje!

Beata Najbar