Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wałęsające się psy

Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju uprzejmie informuje, że w rejonie skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową w Iwoniczu (Zielony Koszyk) od kilkunastu dni wałęsają się dwa psy rasy mieszanej (czarny i rudy). Psy prawdopodobnie zabłąkały się i nie mogą odnaleźć drogi do domu. Osoby, którym w ostatnim czasie zaginął pies, proszone są o zainteresowanie i ewentualny odbioru z aktualnego miejsca pobytu. Szybki odbiór psów uchroni właściciela od kary grzywny za brak nadzoru na zwierzętami domowymi.

W związku z wysoką temperaturą powietrza oraz prognozowanymi opadami deszczu dalszy pobyt zwierząt w miejscu publicznym, bez schronienia, wody i pożywienia może być niebezpieczny dla ich zdrowia i życia. Prosimy o szybką interwencję właścicieli psów. Brak reakcji spowoduje wyłapanie psów i umieszczenie ich w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Bliższych informacji o psach można uzyskać w siedzibie Urzędu Gminy w Iwoniczu-Zdroju pod. nr tel. 13-43-502-12 wew. 121.