Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Sukcesy Aleksandry Zając w konkursach matematycznych

Sukcesy Aleksandry Zając w konkursach matematycznych
Sukcesy Aleksandry Zając w konkursach matematycznych

W dniu 21 maja 2015r. w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie odbyła się uroczysta „Gala Matematyki” połączona z podsumowaniem VIII Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

W konkursie brało udział 210 uczniów z 40 szkół podstawowych i gimnazjów miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami rozwiązywania trudnych zadań i problemów matematycznych.

Uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej Aleksandra Zając zajęła pierwsze miejsce otrzymując maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia. Na uroczystej gali z rąk pani naczelnik G. Gregorczyk odebrała dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krosna pana Piotra Przytockiego.

Warto nadmienić, iż nie jest to jedyny sukces Oli, gdyż w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym we Wrocławiu znalazła się w pierwszej 100 najlepszych uczniów z matematyki w Polsce. Nagrodą za tak wspaniałe sukcesy była możliwość zwiedzenia miasta Wrocław. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.