Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

IX Mistrzostwa Europy Juniorów w Berlinie 9 maja 2015r.

IX Mistrzostwa Europy Juniorów w Berlinie 9 maja 2015r.
IX Mistrzostwa Europy Juniorów w Berlinie 9 maja 2015r.

9 maja 2015 roku w Berlinie odbyły się 29 Wagowe Mistrzostwa Europy Seniorów i 9 Mistrzostwa Europy Juniorów Karate Kyokushin IKO. Udział wzięło 575 zawodników z 27 krajów Europy.

Najliczniej reprezentowane były oczywiście Polska i Rosja, gdzie osób trenujących kyokushin jest w Europie najwięcej. Jak zwykle zadziwiał poziom wyszkolenia zawodników rosyjskich, którzy wygrali większość kategorii, szczególnie wśród juniorów. Również zawodnicy z Kazachstanu dominowali na macie.

Jednym z reprezentantów  Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate była Agata Kandefer i Shihan Roman Woźniak jako sędzia. Zawodnicy Krośnieńskiego KKK nie mieli szczęścia w losowaniu, trafili na Mistrzów i Wicemistrzów Europy z Rosji i Kazachstanu.  Agata Kandefer zajęła 5 miejsce w kumite 14 – 15 lat do 60 kg, przegrywając z Mistrzynią Europy z Rosji, a w kata 7 miejsce.

Życzymy dalszych sukcesów.