Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

W dniach od 13 do 15 maja uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Opiekę nad 52 osobową grupą dzieci z klas piątych i szóstych sprawowali pani Jolanta Zięba, pani Renata Stanisz, pan Jerzy Adamik i pan Marcin Zając, który był kierownikiem całego wyjazdu.

W pierwszym dniu bezpośrednio po przyjeździe udaliśmy się na zwiedzanie siedziby Telewizji Polskiej. Przewodnik oprowadzał uczestników po studiach telewizyjnych, skąd nadaje się różne programy, miedzy innymi: „Pytanie na śniadanie”, czy „Świat się kręci”. Będąc tam można było zobaczyć wiele znajomych twarzy ze świata telewizji.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Znajduje się tam 6 wystaw i ponad 400 eksponatów w pięciu galeriach (Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, RE: generacja – galeria dla młodzieży). W cenie biletu można było odwiedzić Teatr Robotyczny oraz Teatr Wysokich Napięć.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Muzeum Wilanowskie jest najstarszym polskim muzeum sztuki. Wewnątrz rezydencji mieści się wiele drogocennych galerii, gdzie elegancka architektura znakomicie współgra z barokowym pałacem. Wokół posiadłości można było podziwiać wspaniałe ogrody, folwark z budynkami gospodarczymi oraz Oranżerię.

Z Wilanowa przejechaliśmy do Warszawy, gdzie zwiedzaliśmy kolejno Stare Miasto, Plac Zamkowy, Rynek, Barbakan, Złote Tarasy, Belweder i Łazienki Królewskie. Sporą atrakcją było odwiedzenie Pałacu Kultury i Nauki gdzie z tarasu widokowego na 30 piętrze można było podziwiać piękną panoramę stolicy.

Trzeci dzień poświęcony był na zwiedzanie Stadionu Narodowego, który robi wspaniałe wrażenie swoją wielkością i nowoczesnością. Ostatnim akcentem wycieczki był przejazd do Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie obejrzeliśmy film w formacie 3D „Na skrzydłach marzeń”, który dzięki niesamowitym efektom na długo pozostanie w naszej pamięci.