Ta strona korzysta z plików cookies. W każdej chwili możesz wyłączyć ich zapisywanie w ustawieniach przeglądarki. Przeczytaj więcej nt. Polityki prywatności strony.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy
Wycieczka do Warszawy

„Niezapomniane przeżycia…”
Na pewno niezapomniane przeżycia będą mieli uczniowie klasy I i II gimnazjum(oraz nieliczni z kl. V i VI), którzy wzięli udział w wycieczce do Warszawy 29-30 kwietnia. W ciągu dwóch dni udało się nam zwiedzić najważniejsze i najpiękniejsze miejsca naszej stolicy. w pierwszym dniu zobaczyliśmy Plac Zamkowy, Starówkę, Barbakan, mury obronne, przeszliśmy Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki „Kopernik”, w którym obejrzeliśmy film „Niebo Kopernika”, a później mogliśmy bez ograniczeń poznawać najróżniejsze „dziwy świata nauki”. Taki sposób zdobywania wiedzy(poprzez zabawę) bardzo przypadł wszystkim do gustu. Ale już czekał na nas Stadion Narodowy, na który udaliśmy się metrem. Stadion zachwycił każdego bez wyjątku, a wykonane tam zdjęcia będą piękną pamiątką.
Po dość spokojnej nocy:) i śniadaniu, udaliśmy się do Sejmu. Zobaczyliśmy, gdzie zapadają najważniejsze w naszym państwie decyzje oraz przekonaliśmy się, że kontrola przed wejściem do tego budynku to nie żarty! W dalszej kolejności obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a później wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki. Następnie było coś dla ciała, czyli obiad i chwila czasu wolnego w „Złotych Tarasach”(ale przez tę chwilę dziewczyny zdążyły „upolować” całkiem niezłe okazje). Na koniec zostawiliśmy sobie prawdziwą ucztę dla ducha – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wrażenia były niesamowite.
Zmęczeni, ale baaardzo zadowoleni wróciliśmy do Lubatówki. Warto było!